Zbliża się kolejna rocznica urodzin Mikołaja Kopernika! W tym roku mija 551 lat od jego narodzin. I choć Gmach Główny naszego Muzeum będzie w tym dniu wyjątkowo nieczynny dla zwiedzających (zaplanowane są zamknięte oficjalne uroczystości), zapraszamy Państwa na transmisję dwóch niezwykle interesujących wystąpień związanych z postacią naszego muzealnego patrona.

Tematem głównym spotkania będą najnowsze nabytki muzealne – trzy grafiki Stanisława Szukalskiego oraz nieznany dotąd portret Mikołaja Kopernika. Zaprosiliśmy specjalistów, którzy zgodzili się opowiedzieć nam nieco więcej o wspomnianych dziełach sztuki.

Streaming odbędzie się na naszym muzealnym koncie facebookowym i rozpocznie się o następujących godzinach:
12.45 „Wizerunki Mikołaja Kopernika w twórczości Stanisława Szukalskiego” – Artur Sobiela, Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olszynie
13.15 „Nieznany portret Mikołaja Kopernika. Badania nieniszczące” – prof. Edgar Pill, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Oczywiście, jak co roku, we fromborskiej katedrze odbędzie się uroczysta msza święta, na którą również zapraszamy – godz. 10.30.