Rok Kopernikowski powoli dobiega końca! Z tej okazji Muzeum Mikołaja Kopernika ma przyjemność zaprosić Państwa na konferencję pt. Kopernik.jpg – digitalizacja i udostępnianie dziedzictwa Kopernika w Internecie, która odbędzie się w dniu 29 listopada 2023 r. w siedzibie naszego Muzeum. Głównym celem konferencji jest podsumowanie wszystkich działań związanych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych do promocji działalności Mikołaja Kopernika w naszym regionie i nie tylko.

Konferencja jest także zwieńczeniem projektu 550-lecie urodzin Mikołaja Kopernika – digitalizacja i udostępnienie wybranych zasobów muzealnych fromborskiego Muzeum realizowanego w ramach programu Kultura Cyfrowa 2022.

Konferencja
Kopernik.jpg – digitalizacja i udostępnianie dziedzictwa Kopernika w Internecie
29 listopada 2023 r., Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Dawny Pałac Biskupi

Program konferencji:
11.00 – 11.10 Mirosław Jonakowski, Dyrektor Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Słowo wstępne

11.10 – 11.30 Zorjana Polenik, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Posumowanie projektu 550-lecie urodzin Mikołaja Kopernika – digitalizacja i udostępnienie wybranych zasobów muzealnych fromborskiego Muzeum

11.30 – 11.50 Małgorzata Czupajło, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Jak przekazywać treści o Koperniku?

11.50 – 12.10 Jagoda Semków, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Zabytki z okresu renesansu w zbiorach Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

12.10 – 12.40 Przerwa

12.40 – 13.00 Urszula Kondraciuk, Regionalna Pracownia Digitalizacji, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu
Mikołaj Kopernik w Regionalnej Pracowni Digitalizacji

13.00 – 13.20 Piotr Nike, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Mikołaj Kopernik jako bohater popkultury. Obchody Roku Kopernikowskiego w Bibliotece Elbląskiej

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.