Zapraszamy do Fromborka!

ul. Katedralna  8
14-530 Frombork

Rok 2023 to nie tylko obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. To także rok, w którym Muzeum Mikołaja Kopernika kończy 75 lat, a Planetarium 50 lat. Organizowane w tym roku przedsięwzięcia, w tym nowe wystawy i uroczystości, poszerzyliśmy o ciekawe propozycje dla młodych pasjonatów nauki.

Zatem w tym szczególnym roku serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie – Młodzieżowym Obozie Kopernikańskim, nawiązującym do akcji „Wakacje w Planetarium”, którą przez wiele lat prowadziło nasze Muzeum. Mamy ogromną przyjemność współorganizować go razem z Fundacją Science Academy. Uzyskaliśmy również patronat i rekomendację Polskiej Agencji Kosmicznej.

Obóz będzie odbywał się w dniach 20–29 sierpnia 2023 r. w kompleksie wypoczynkowym „Narusa Leśna Przystań” we Fromborku. Uczestnicy obozu zamieszkają w dużych, kilkuosobowych domkach, o wysokim standardzie. Na terenie kompleksu znajdują się: restauracja, park linowy, basen, boisko do siatkówki plażowej, sala konferencyjno-kinowa, park leśny. W bliskiej okolicy również plaża i park astronomiczny.

Program obozu zaoferuje połączenie warsztatów z zajęciami naukowymi i aktywnym wypoczynkiem. Mikołaj Kopernik był przede wszystkim astronomem, dlatego na obozie każdy będzie mógł poznać rozgwieżdżone niebo poprzez conocne obserwacje z użyciem teleskopów, a także dzięki zajęciom w planetarium i w innych obiektach obiektach naszego Muzeum. Nie zabraknie również spotkań z gośćmi. W programie obozu przewidziano również wycieczki historyczno-naukowe po Warmii oraz zajęcia i warsztaty do wyboru z nauk przyrodniczych, ścisłych i humanistycznych. Wiemy doskonale, że nie samą nauką żyje człowiek, a zwłaszcza w wakacje. Podczas obozu zorganizujemy m.in. turnieje sportowe, wycieczki oraz gry terenowe i fabularne oraz skorzystamy z atrakcji i infrastruktury, które oferuje Frombork i okolice. 

Koszt udziału w 10-dniowym obozie to 3290 zł.

Na obóz zapraszamy osoby, które kończą w tym roku 7 lub 8 klasę szkoły podstawowej oraz 1 lub 2 klasę szkoły ponadpodstawowej.

Jeśli zainteresował Cię taki sposób spędzenia wakacji – zapraszamy! Formularz zgłoszeniowy oraz podstawowe informacje znajdziesz na stronie internetowej: oboz.science-academy.pl. Na twoje zgłoszenie czekamy do 30 kwietnia, ale o przyjęciu Cię na listę uczestników zdecyduje kolejność zgłoszeń! Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje otrzymacie razem z kartą kwalifikacyjną. Jeśli Ty lub Twoi rodzice mielibyście jakieś pytania to zapraszamy do stałego kontaktu pod adresem mailowym oboz@science-academy.pl lub pod numerem telefonu: 667 995 529 (kontakt telefoniczny w poniedziałki i środy w godzinach 18:00-21:00).

Do zobaczenia!

Wakacje w Planetarium, lata 80-te XX w. fotografia archiwalna, Muzeum Mikołaja Kopernika
Udostępnij

Wydarzenia

Skip to content