Zapraszamy do Fromborka!

ul. Katedralna  8
14-530 Frombork

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2024 na Warmii i Mazurach!
Przez cały maj będziemy wspólnie świętować 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej! A 10 i 11 maja 2024 r. odbędą się kolejne już Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To już XI edycja DOFE!

W dniach 11-12.05.2024 r., o godz. 17.30 i 18.30 zapraszamy Państwa do naszego Parku Astronomicznego.

W ramach XI edycji DOFE w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zapraszamy Państwa na specjalne oprowadzanie po obiektach Parku Astronomicznego – „Śladami Unii Europejskiej po Parku Astronomicznym”. Trasa zwiedzania będzie wiodła przez kolejne pawilony obserwacyjne, gdzie są prezentowane instrumenty astronomiczne z różnych czasów – od końca XIX-go po XXI wiek. Na tarasach wystawimy teleskopy dla zwiedzających. Opowiemy również o wkładzie Unii Europejskiej w powstanie możliwości pokazania tych instrumentów i ich użytkowania.

W trakcie zwiedzania uczestnicy otrzymają zadania, między innymi będą odnajdować ukryte na terenie Parku oznakowania programów europejskich, z których były pozyskiwane fundusze.

Dla wszystkich obowiązuje bilet ulgowy. Grupa na jedno zwiedzanie to maksymalnie 30 osób. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca (tel. 55 244 00 88).

Udostępnij

Wydarzenia

Skip to content