DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH 2024 na Warmii i Mazurach!
Przez cały maj będziemy wspólnie świętować 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej! A 10 i 11 maja 2024 r. odbędą się kolejne już Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To już XI edycja DOFE!

W dniach 10-11.05.2024 r., o godz. 17.30 i 18.30 zapraszamy Państwa do naszego Parku Astronomicznego.

W ramach XI edycji DOFE w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zapraszamy Państwa na specjalne oprowadzanie po obiektach Parku Astronomicznego – „Śladami Unii Europejskiej po Parku Astronomicznym”. Trasa zwiedzania będzie wiodła przez kolejne pawilony obserwacyjne, gdzie są prezentowane instrumenty astronomiczne z różnych czasów – od końca XIX-go po XXI wiek. Na tarasach wystawimy teleskopy dla zwiedzających. Opowiemy również o wkładzie Unii Europejskiej w powstanie możliwości pokazania tych instrumentów i ich użytkowania.

W trakcie zwiedzania uczestnicy otrzymają zadania, między innymi będą odnajdować ukryte na terenie Parku oznakowania programów europejskich, z których były pozyskiwane fundusze.

Dla wszystkich obowiązuje bilet ulgowy. Grupa na jedno zwiedzanie to maksymalnie 30 osób. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca (tel. 55 244 00 88).