Zapraszamy do Fromborka!

ul. Katedralna  8
14-530 Frombork

Nowe wyposażenie sali projekcyjnej planetarium

Projekt: Wymiana wyposażenia sali projekcyjnej planetarium Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Dzięki środkom MKiDN unowocześniamy wyposażenie naszego planetarium!

Całkowita wartość zadania: 92 000 zł

Wartość dofinansowania MKiDN: 72 000 zł

Czas realizacji projektu: 01.09.2023–31.12.2023

W ramach projektu realizujemy zakupy nowego wyposażenia. Najważniejszym zakupem jest nowe nagłośnienie sali projekcyjnej planetarium, które zastąpi wysłużone głośniki. Dzięki realizowanym zakupom wystawa meteorytów w planetarium zostanie zaprezentowana w nowych odpowiednio wyposażonych gablotach zapewniających właściwe warunki dla muzealnej kolekcji „kamieni, które spadły z nieba”. Ponadto zakupy obejmują zestaw komputerowy do opracowywania i tworzenia seansów astronomicznych, oprogramowanie do tego zestawu, laptop, z którego będą odtwarzane nagrane seanse astronomiczne oraz ergonomiczne krzesło dla operatora aparatury projekcyjnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego