Zapraszamy do Fromborka!

ul. Katedralna  8
14-530 Frombork

Widowisko plenerowe „Kopernik”

Widowisko plenerowe – KOPERNIK

Całkowita wartość zadania: 835 281,24 zł

Wartość dofinansowania MKiDN: 75 000,00 zł

Data podpisania umowy: 25.08.2023 r.

W maju, na dziedzińcu katedralnym odbyła się światowa prapremiera realizowanego przez Operę Krakowską musicalu „Kopernik”. Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku miało przyjemność być współorganizatorem tego niezwykłego wydarzenia! Przez dwa dni, 20.05 oraz 21.05, w niezwykłych okolicznościach miejsca, gdzie przez większość swojego życia mieszkał Kopernik, przy współpracy licznych instytucji, prezentowany był spektakl muzyczny opowiadający o życiu tego wielkiego fromborskiego uczonego.

Libretto stworzyła popularna pisarka Ałbena Grabowska. Teksty piosenek wyszły spod pióra specjalisty od polskiej i światowej muzyki musicalowej, Daniela Wyszogrodzkiego. Samą muzykę skomponował doskonały Tomasz Szymuś. Całość wyreżyserował Jakub Szydłowski.

Na realizację zadania „Widowisko plenerowe – KOPERNIK” otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Udostępnij

PROJEKTY

Skip to content